|
> English version |
 |
 |

| |
Feestprogramma
Hierna volgt een overzicht van de feestelijkheden en activiteiten die het ITG organiseert ter gelegenheid van haar honderdste verjaardag.
Evenementen die reeds hebben plaatsgevonden
zijn aangeduid met een vinkje.
- Wetenschapsdag, 19 mei 2006

- Gevelversiering, september 2006

- Postzegel, 2-24 september 2006

- Bezoek van Minister Fientje Moerman, 30 oktober 2006

- Seminarie Diergeneeskunde

- Joint Partner Meeting, 20-21 nov. 2006

- Officiële opening en viering van de nieuwe campus, 22 november 2006

- Colloquium "Switching the poles", 23 november 2006

- Feest voor personeel een gepensioneerden , 26 november 2006

- Tropenfilms in het Filmmuseum, 1-29 december 2006

- Kookboekje, december 2006

- Vriendenfeest en benefiet , 10 januari 2007

- Jubileumboek, begin 2007
|
 |
Vrijdag
19 mei
Wetenschapsdag 2006

De wetenschappelijke activiteiten van het personeel
en doctoraatsstudenten worden jaarlijks aan het ITG personeel voorgesteld
tijdens de Wetenschapsdag.
Het thema dit jaar was: “Verleden, heden en toekomst van...”.
Na een inleiding over 100 jaar ITG, stelden 5 PhD studenten –
1 per departement – hun werk voor in voor iedereen begrijpbare
taal.
En alhoewel we niet in de tuin konden feesten, zoals oorspronkelijk
voorzien, was het Spaans buffet toch bijzonder geslaagd.
Bekijk
de foto’s.
|
| ^top |
 |
September-december
Gevelversiering

Vanaf 1 september tot 31 december is onze gevel
versierd met banieren in het teken van 100 jaar ITG. Het
doel is de gewone mens op straat te betrekken bij de werking van
het Instituut, omdat wij tenslotte ook deel uitmaken van een Internationale gemeenschap, maar
ook van “’t Stad”. Het ITG wil de Antwerpenaar,
de St Andriesenaar, de toerist en toevallige voorbijgangers op
deze manier bij zijn feestelijkheden betrekken.
Bekijk
de foto’s.
|
| ^top |
 |
Zaterdag
23 en zondag 24 september 2006 De 100 jaar ITG-postzegel.
De
Post heeft voor dit feestjaar een speciale postzegel ITG-postzegel uitgebracht.
Meer dan 1000 filatelisten en geïnteresseerden bezochten de tentoonstelling georganiseerd door postzegelkring Imperator tijdens het
weekend van 23 en 24 september.

De Post had voor de gelegenheid een kantoor opgesteld in zaal Agora waar onze postzegel werd afgestempeld en een First Day Sheet en First Day Cover beschikbaar waren. Vanuit zaal Agora konden we onze ITG-postkaarten versturen met onze eigen postzegel !
Bekijk
de foto’s.
|
| ^top |
 |
Maandag 30 oktober 2006
Bezoek Minister Fientje Moerman
Op maandag 30 oktober bezocht Vlaams minister van Wetenschap Fientje Moerman het ITG. Zij maakte daarbij bekend dat het ITG vanaf 2007 een jaarlijkse toelage van 500.000 euro zal ontvangen voor het verder uitbreiden van het wetenschappelijk onderzoek naar o.a. HIV, malaria en tuberculose. In bijlage enkele krantenverslagen [PDF]:
> Persmededeling
vrtnieuws.net
Radio Vlaanderen Internationaal
Overzicht persartikels op website van Minister Fientje Moerman
De Gazet Van Antwerpen
De Morgen
De Nieuwe Gazet
Het Nieuwsblad
De Standaard
Het Volk
Bekijk
de foto’s.
|
| |
 |
Donderdag
16 november 2006
Symposium Tropische Diergeneeskunde
Oprichting Belgisch Platform Tropische Diergeneeskundeen Veeteelt (Be-troplive)
Inhuldiging Departement Diergeneeskunde en herdenkingsplaat Prof. Mortelmans

Op 16 november heeft in de nieuwe campus Rochus van het ITG de oprichting plaats van het Belgische Platform voor Tropische Diergeneeskunde en Veeteelt (be-troplive, www.be-troplive.be). Dit platform verenigt alle actoren (universiteiten, wetenschappelijke instellingen, NGO’s en overheidsinstanties) die op dit gebied actief zijn. Het ITG voert het secretariaat. Vorig jaar werd op initiatief en onder coördinatie van het ITG al een dergelijk platform opgericht voor de menselijke gezondheidszorg in ontwikkelingslanden, Be-cause Health (www.be-causehealth.be).
Om 13.30 heeft in de Campus Rochus een oprichtingssymposium plaats met als thema “Strengthening livestock services in the tropics".
Bij deze gelegenheid herdenkt het ITG ook Professor Jozef Mortelmans (1924 - 2005), die vanaf 1959 tot op zijn opruststelling het Departement Diergeneeskunde van het ITG geleid en uitgebouwd tot een erkend internationaal centrum. Zijn borstbeeld zal onthuld worden tijdens een receptie op het ITG vanaf 17h30. De aanwezigen hebben ook de gelegenheid om de volledig vernieuwde behuizing van het Departement Diergeneeskunde aan de Kronenburgstraat 25 te bezoeken.
> meer info over dit seminarie
> www.be-troplive.be
> www.be-causehealth.be
Bekijk de foto's
|
| ^top |

|
20-21
november 2006
Second Joint Partner Meeting

(Alle deelnemende Zuidpartners en ITG-medewerkers)
Het ITG voert sinds 1998, in samenwerking met het Belgische Ministerie voor Ontwikkelingssamenwerking (DGOS), een omvangrijk programma van institutionele capaciteitsversterking in het Zuiden uit. Op 20 en 21 november komen directeurs en afgevaardigden van 23 partnerinstellingen uit 19 landen in Afrika, Azië en Zuid-Amerika samen op het ITG. Ze zullen de samenwerking evalueren en een volgend zesjarenprogramma (2008-2013) voorbereiden. Natuurlijk zullen deze partners ook deelnemen aan de officiële viering op 22 november en het colloquium op 23 november.

> Meer info over de Joint Partner Meeting
> Bekijk de foto's
|
| ^top |
 |
Woensdag
22 november 2006
Officiële opening van de nieuwe onderwijscampus in
aanwezigheid van Prinses Astrid & Academische Zitting


De officiële viering van het eeuwfeest had plaats op 22 november 2006 om 14.45 u in aanwezigheid van HKH Prinses Astrid en Ministers Vandenbroucke, Dedecker, Moerman, Ministers van Staat Kinsbergen en Swaelen, Kamervoorzitter De Croo, Gouverneur en Voorzitter van het ITG Paulus, en andere hoge gasten uit Noord en Zuid.
Na de verwelkoming door Gouverneur Paulus en gelegenheidstoespraken door Ministers Vandenbroucke en Dedecker schetste Prof. Bruno Gryseels, directeur van het ITG, de geschiedenis, het heden en de toekomst van het ITG.
De gastsprekers waren Prof. Peter Piot, Directeur van UNAIDS en Prof. Awa Coll-Seck, Directeur van het Roll Back Malaria programma van de Wereldgezondheidsorganisatie.
De zitting werd verlucht met muzikale intermezzo’s door het koor van het ITG, het strijkkwartet Yuki Hori en de Guinese griotzanger N’Faly Kouyaté.
Daarna volgde de opening en bezoeken van de nieuwe internationale campus “Rochus” van het ITG, waar de zitting plaats had. Deze is gehuisvest in een prachtig gerenoveerd 17de eeuws Kapucinessenklooster in de St. Rochusstraat, vlakbij het hoofdgebouw van het ITG. Het ITG kocht dit complex in 2001 van de laatste zusters die er woonden. Na ingrijpende renovatiewerken kan de nieuwe campus in gebruik genomen worden en zal, naast de departementen Volksgezondheid en AIDS-bestrijding, ook de internationale Mastercursussen van het ITG huisvesten. Studenten uit tientallen landen komen er samen in ruime klaslokalen, lichte kloostergangen en prachtige binnentuinen.
> Volledig programma en persmededeling
> Nieuwsbank
> Gazet Van Antwerpen
> HLN
> Bekijk de foto's
|
| ^top |
 |
23
november 2006
Jaarlijks ITG colloquium.
Tropische
geneeskunde in de 21ste eeuw: "Switching the poles"
Het jaarlijkse Internationale Colloquium van het ITG zal voor het eerst kunnen doorgaan in de nieuwe gebouwen van het Instituut, de campus Rochus. Het thema van dit jaar verwijst naar de absolute en dringende noodzaak om het zwaartepunt van het onderzoek en de beleidsvorming voor gezondheidszorg in het Zuiden te verleggen naar waar het thuishoort, namelijk in de betrokken landen zelf. Op de sprekerslijst staan enkel wetenschappers uit het Zuiden. Aan de hand van hun ervaringen, over verschillende thema’s, disciplines en regio’s heen, zullen de deelnemers trachten een analyse te maken van de belangrijkste prioriteiten en moeilijkheden om deze “poolwisseling” te bevorderen.

> Meer info over het Colloquium
> Bekijk de foto's
|
| |
 |
26
November 2006
Feest voor personeel en gepensioneerden

Op zondag 26 november vieren we de eeuweling en de opening van de Rochuscampus met het personeel en de gepensioneerden van het ITG.
Dit evenement is niet publiek toegankelijk en er is die dag ook geen gelegenheid tot beozk van de Rochus campus.
> Eerste foto's
|
| ^top |
| ^top |
1-29 December 2006
Tropenfilms in het Filmmuseum
Het MuHKA_media toont in december 2006 een aantal films uit de oude en de minder oude doos over gezondheid in de tropen. De prenten geven vooral een historisch beeld van geneeskunde en diergeneeskunde in Afrika.
Medewerkers van het ITG en andere betrokkenen zullen toelichting geven bij het beeldmateriaal.
We nodigen u van harte uit op dit heel bijzondere filmfeest.
> Programma
> Meer info
> Muhka_media
|
 |
December 2006
Kookboekje 100 jaar ITG

100 recepten voor de komende 100
jaar. De kook- en schrijfkunsten van het ITG personeel vereeuwigd in dit kookboek.
Dit boekje wordt een leuk hebbeding voor iedereen die zich op de
1 of andere manier betrokken voelt bij het ITG.
Je zal er nog jarenlang plezier aan beleven.
|
| ^top |
 |
10 januari 2007
Vriendenfeest en benefietveiling bij Campo & Campo
Op 10 januari sluit het ITG dit eeuwfeest af met een avond voor zijn talrijke vrienden en sympathisanten. Bij die gelegenheid wordt ook een “Vriendenkring van het ITG” opgericht, onder voorzitterschap van Baron Bertrand, CEO van
NV Ackermans & van Haaren en met Minister van Staat
Dhr. Andries Kinsbergen als Ere-Voorzitter.
Galerij Campo & Campo treedt op als gastheer en veilt gedurende het feest een historische en unieke magnum champagne “Esprit du Siècle” van Moët et Chandon, gedoneerd aan het ITG ten gunste van het AIDS-onderzoek door de “Zes van Antwerpen” (Walter Van Beirendonck,
Ann Demeulemeester, Dries Van Noten, Dirk Bikkembergs,
Dirk Van Saene en Marina Yee). Er bestaan slechts 323 flessen van deze unieke blend, samengesteld uit de elf beste millésimes van de 20ste eeuw, waarvan de Zes er één mochten ontvangen uit waardering voor hun bijdrage aan de mode.
> Meer info over de verschillende items van de veiling.
Verschenen in de media :
> Gazet van Antwerpen
> De Nieuwe Gazet
> Artsenkrant
> Het Laatste Nieuws
> Radio2
> VTM-Splash
> Foto's
|
| ^top |
| ^top |
Begin 2007
Boek "100 jaar ITG" (1906-2006)
De geschiedenis van het ITG is niet alleen medisch en wetenschappelijk een fascinerend verhaal; ze is ook nauw verbonden met allerhande maatschappelijke evoluties in België, Europa en de wereld. Boeiende anekdotes, interessante weetjes en indrukwekkende archiefbeelden larderen het boek dat hierover in voorbereiding is. Zodra het - druk gevulde - honderdste jaar afgesloten is leggen we er de laatste hand aan.
Een voorbereidende archiefstudie is beschikbaar in onze bibliotheek of via onderstaande link.
> EEN BRUG TUSSEN TWEE WERELDEN
|
|
 |

|
|