Overzicht events

ITG-Alumni webinar - Malariabestrijding in Rwanda (Arlette Umugwaneza)

Ter gelegenheid van Wereld Malaria Dag zal ITG-alumna en PhD-student Arlette Umugwaneza ingaan op de malariasituatie in Rwanda na 2018 in haar webinar 'Malaria control in Rwanda: Progress, findings and strategies towards elimination'.
-

Online

Registreer
Arlette-umugwaneza-header

Achtergrond

25 april - Wereld Malaria Dag - is een gelegenheid voor alumni om hun inzichten en onderzoeksbevindingen op het gebied van malaria te delen en de noodzaak van blijvende investeringen en politieke betrokkenheid bij malariapreventie, -behandeling en -bestrijding te benadrukken.

Ter gelegenheid van Wereld Malaria Dag zal ITG-alumna en PhD-student Arlette Umugwaneza ingaan op de malariasituatie in Rwanda na 2018. Als gevolg van de toename van het aantal malariagevallen tot 2018 heeft Rwanda de bestaande controlestrategieën verbeterd en nieuwe strategieën geïmplementeerd die succesvol bleken in het terugdringen van het aantal malariagevallen op nationaal niveau, hoewel nieuwe uitdagingen zoals antimalariaresistentie zich aandienden.

In dit webinar zal Arlette vertellen over de geschiedenis van malariabestrijding en -eliminatie in Rwanda in de afgelopen jaren, over veranderingen in de malaria-epidemiologie, en over de uitdagingen waarmee het land momenteel te maken heeft.

De sessie wordt gemodereerd door Anna Rosanas-Urgell, Arlette's copromotor en hoofd van de Dienst Malariologie binnen het Departement Biomedische Wetenschappen van het ITG.

Dit evenement is voorbij. Je kan de opname van het evenement hieronder bekijken.

Dit event is voorbij.

Heb je het gemist? Blijf op de hoogte van toekomstige events:

Arlette-umugwaneza-in-page Arlette Umugwaneza

Arlette Umugwaneza

PhD-student, Rwanda Biomedical Center, Rwanda; ITG Antwerpen, België

Arlette Umugwaneza is een PhD-student actief in de moleculaire surveillance van malaria in het Rwanda Biomedical Center (RBC) in Rwanda. Ze heeft een achtergrond in biomedische laboratoriumwetenschappen en behaalde een master in de tropische geneeskunde aan het Instituut voor Tropische Geneeskunde (ITG). Haar passie voor onderzoek drijft haar om de complexe genetische mechanismen van de parasiet te ontrafelen die ten grondslag liggen aan malariaoverdracht en geneesmiddelenresistentie. Hierbij streeft ze om bij te dragen aan de wereldwijde strijd tegen malaria.

Spread the word! Deel dit evenement op